Smacznie, zdrowo i niedrogo
Przygotowywanie posiłków dla całej rodziny, nie musi być tylko obowiązkiem wręcz przeciwnie, może też być czystą przyjemnością. Radość płynąca z gotowania daje wiele satysfakcji i poprawia nastrój, a zachwyt rodziny nad smacznym posiłkiem jest na wagę złota. Dlatego warto gotować dla rodziny, kiedy tylko ma się na to czas, w ten sposób można sprawić radość bliskim.
Zupa zawsze na czasie
Czasem przy gotowaniu dla całej rodziny, brakuje pomysłów na ciekawy posiłek. Są jednak takie dania, które nigdy nie wychodzą z mody i które zawsze wszystkim smakują. Do takich dań na pewno można zaliczyć różnego rodzaju zupy.
Jedną z najpopularniejszych zup, która od wieków są gotowana przez rodziny w Polsce, jest barszcz czerwony. Tego typu zupa może być gotowana na co dzień i od święta.
Koncentrat barszczu czerwonego może być podstawą takiej zupy. Dzięki niemu gotowanie tej potrawy jest szybkie, łatwe i przyjemne.
Jak doprawić barszcz?
Sam koncentrat barszczu czerwonego to nie wszystko, jest on podwaliną smaku zupy, ale nie można też zapomnieć o przyprawach które dodają wyjątkowego smaku i aromatu tej zupie.
Podstawowe przyprawy do barszczu to pieprz, sól, ziele angielskie, liście laurowe i majeranek. Czasami dodaje się również czosnek, który dodaje wyrazistości tej potrawie.
Z przyprawami jednak nie można przesadzić, mają one podkreślić smak koncentratu barszczu czerwonego a nie go w całości zakryć.
Z czym podawać barszcz czerwony?
Barszcz czerwony na bazie koncentratu, można podawać w oryginalnej postaci jako czystą zupę. Taka zupa jest bardzo lekka, zdrowa i delikatna, idealna na zimową porę.
Jednak bardzo często barszcz podaje się też z różnymi dodatkami. Najpopularniejszą wersją jest barszcz z uszkami, jest to typowa potrawa wigilijna.
Jeszcze inną propozycją może być barszcz czerwony podany z pierogami albo z makaronem czy ryżem. W ten sposób zupa staje się o wiele bardziej konkretna, to znaczy, że zapewnia większą sytość. Każdy jednak może przygotowywać tą zupę tak, jak lubi najbardziej.